Mieszkańcy Sulęczyna pokazują, jak szyć maseczki

W dobie epidemii COVID - 19 środki bezpieczeństwa w postaci maseczek to towar deficytowy, który często osiąga horrendalne sumy. Na przeciw temu wyszli mieszkańcy gminy Sulęczyno, pokazując jak w domowym zaciszu uszyć bawełnianą maseczkę ochronną.

0
źródło foto: Gmina Sulęczyno

W dobie epidemii COVID – 19 środki bezpieczeństwa w postaci maseczek to towar deficytowy, który często osiąga horrendalne sumy. Na przeciw temu wyszli mieszkańcy gminy Sulęczyno, pokazując jak w domowym zaciszu uszyć bawełnianą maseczkę ochronną.

Da akcji szycia maseczek poza mieszkańcami gminy dołączyli również żołnierze Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego im. gen. Jerzego Jastrzębskiego. Mieszkańcy sukcesywnie organizują niezbędne materiały. Wspólnie wycinają i szyją maseczki po czym przekazują je m.in. służbie zdrowia, pracownikom poczty i innym grupom, które niosą pomoc potrzebującym w trakcie trwania pandemii. W akcję włączył się także sulęczyński samorząd, który zakupił części materiałów, a także wydruk i dystrybucję plakatów dot. instrukcji szycia maseczek i prawidłowego używania rękawiczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj