Kartuzy. Mieczysław Gołuński świętuje Dzień Samorządowca

1990 roku, odbyły się w Polsce pierwsze powszechne i wolne wybory do rad gmin. 98 procent radnych do Rady Gminy Kartuzy zostało wybranych z ramienia Komitetu Obywatelskiego, 2 procent z obozu "Solidarności".

0

30 lat temu, dokładnie 27 maja 1990 roku, odbyły się w Polsce pierwsze powszechne i wolne wybory do rad gmin. 98 procent radnych do Rady Gminy Kartuzy zostało wybranych z ramienia Komitetu Obywatelskiego, 2 procent z obozu „Solidarności”. 

– Pamiętam ten wielki sukces bardzo dobrze, ponieważ pełniłem wówczas ważną funkcję przewodniczącego KO, zaś wkrótce po tych wyborach zostałem po raz pierwszy wybrany Burmistrzem Gminy Kartuzy. Miałem wówczas zaledwie 31 lat. Tak zaczęła się budować Polska Samorządowa w naszej lokalnej społeczności! Gorąco dziękuję w tym ważnym dniu wszystkim tym, którzy na przestrzeni ostatnich 30 lat współtworzyli kartuski samorząd – dziękuję zarówno byłym włodarzom naszej gminy, jak i radnym wszystkich kadencji. Dziękuję także pracownikom samorządowym – tym, którzy służyli naszym mieszkańcom w minionych latach oraz tym, którzy pracują nadal. Dzisiaj jest ich święto – mówi Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz.

 

źródło foto: gmina Kartuzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj