MEN rozwiewa wątpliwości. Dzieci do szkoły nie wrócą

Dziś, 1 czerwca odbyła się konferencja prasowa, na której minister Dariusz Piontkowski przedstawił najważniejsze kwestie dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020. 

0

Dziś, 1 czerwca odbyła się konferencja prasowa, na której minister Dariusz Piontkowski przedstawił najważniejsze kwestie dotyczące organizacji roku szkolnego 2019/2020. 

Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej na dzisiejszej konferencji prasowej rozwiał wszelkie wątpliwości dotyczące powrotu uczniów do szkoły. Jak powiedział Dariusz Piontkowski, nauka z wykorzystaniem metod kształcenia na odległość, którą wprowadzono 25 marca, zostanie przedłużona do 26 czerwca. Oznacza to, że uczniowie nie wrócą do szkoły przed wakacjami. Co więcej, powrót do tradycyjnych technik nauczania z dniem 1 września wciąż jest kwestią sporną i niepewną.

Konsultacje z nauczycielami są już możliwe

Na dzisiejszej konferencji szef MEN poinformował także, że od 1 czerwca rozpoczyna się kolejny etap stopniowego przywracania pracy szkół i placówek oświatowych. W ramach odmrażania systemu edukacji, od dziś możliwe są już konsultacje z nauczycielami, zajęcia praktyczne dla uczniów III klas szkół branżowych oraz zajęcia praktyczne z zakresu nauki jazdy pojazdami silnikowymi dla uczniów trzecich klas technikum, a także praktyki zawodowe u pracodawców dla uczniów wszystkich klas technikum.

Co z ocenami?

Dariusz Piontkowski zaznaczył, że końcowe oceny powinny być wystawiane na podstawie całorocznej pracy ucznia (nawet tej, którą wykonywał zdalnie).

Za tydzień, 8 czerwca rozpoczynają się matury. Minister podkreślił, że uczniowie, którzy nie będą mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości w pierwszym terminie, mogą to zrobić później – na początku lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj