Matura w czasie pandemii. Jakie wrażenia towarzyszyły maturzystom?

Kilka dni temu zakończyła się sesja podstawowych egzaminów maturalnych. W tym roku okoliczności jakie towarzyszyły egzaminowi dojrzałości są wyjątkowe. Czy epidemia COVID-19 wpłynęła na poziom stresu maturzystów? 

0

Kilka dni temu zakończyła się sesja podstawowych egzaminów maturalnych. W tym roku okoliczności jakie towarzyszyły egzaminowi dojrzałości są wyjątkowe. Czy epidemia COVID-19 wpłynęła na poziom stresu maturzystów? 

8 czerwca maturzyści rozpoczęli maraton egzaminów dojrzałości. W tym roku okoliczności były wyjątkowe. Uczniowie byli zobowiązani do noszenia maseczek i dezynfekowania dłoni przed wejściem do sali egzaminacyjnej. W powiecie kartuskim maturę w 16 szkołach zdawało 916 osób, z tego 799 po raz pierwszy, a 117 po raz kolejny. Na dzień dzisiejszy młodzież ma za sobą egzaminy z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Jakie są ich wrażenia?

– Przed maturami czułam stres, największy przed językiem polskim, gdyż obawiałam się tematu rozprawki. Po egzaminie czułam już większy spokój. Od razu po każdej maturze sprawdzałam odpowiedzi. Język polski był dość trudny, ale z matematyka nie było większych problemów, mam nadzieję, że wszystko dobrze mi poszło i zdałam – mówi Agata.

Z kolei inna uczennica mówi:

– Przed egzaminami czułam, że chce mieć to za sobą, bo cały miesiąc „chodziła” za mną matura. Gdy nadeszły te 3 dni, złapał mnie ogromny stres, w trakcie matur było już w porządku. Jakoś się trzymałam, po wszystkim nie sprawdzałam odpowiedzi, ale myślę, że wszystko zdałam – dzieli się wrażeniami Iwona z ZSZiO w Kartuzach.

W tym roku wyjątkowo nie odbędą się egzaminy ustne z języka polskiego oraz angielskiego. Jak informują maturzyści, dzięki temu stres był o wiele mniejszy, ponieważ zwykle ta część maratonu maturalnego wpędzała ich w największe zakłopotanie.

15 czerwca maturzyści zmierzą się z matematyką na poziomie rozszerzonym. We wtorek, 16 czerwca odbędą się egzaminy z biologii i wiedzy o społeczeństwie. Na środę zaplanowano matury z chemii i informatyki. W czwartek, 16 czerwca egzamin z niemieckiego, a w piątek z geografii i historii sztuki. W poniedziałek, 22 czerwca odbędą się matury z rosyjskiego, a dzień później z francuskiego. W środę, 24 czerwca młodzież będzie testować wiedzę z fizyki i historii, następnego dnia z języka hiszpańskiego, w piątek z języka włoskiego i łemkowskiego. Ostatni dzień tegorocznych matur  – 29 czerwca, to egzaminy z wiedzy o tańcu, historii muzyki oraz języka mniejszości narodowych, w tym języka kaszubskiego.

Abiturienci będą mogli sprawdzić swoje wyniki 11 sierpnia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj