Lwice z Lęborka pokonały Chojniczankę Chojnice

MKS Lew Lębork ponownie pokazał pazur! Dziewczyny wróciły do domu z imponującym wynikiem.

0

Początek spotkania nie zapowiadał takich emocji, jakie sprawiły 27 października zawodniczki obu zespołów podczas kolejnej, 11 już kolejki rundy jesiennej III Ligi Kobiet NO10.pl.

Gwizdek sędziego rozpoczyna spotkanie. Oba zespoły przez kilka minut sprawdzają się i naprzemiennie rozgrywają piłkę, aż nagle goście zaskakują Lwice z Lęborka i w 10 minucie uzyskują po składnej akcji prowadzenie na 0:1. Jednak po 7 minutach MKS Lew Lębork wyrównuje, bo swoją drugą bramkę w tej rundzie strzela pod poprzeczkę Julia Trepczyk i mamy remis 1:1. Na 2:1 w 21 minucie strzela dla Lęborka Paulina Mielewczyk, lecz Chojniczanka po minucie wyrównuje na 2:2 i ponownie jest remis. W 31′ bramkę na 3:2 strzela Agnieszka Zielińska. Po tej akcji Lwice przejęły definitywnie inicjatywę na boisku i kolejno na listę strzelczyń wpisują się: 36′ na 4:2 ponownie Paulina Mielewczyk, 38′ na 5:2 Weronika Lejk, 50′ na 6:2 zdobywa z główki swojego hattricka Paulina Mielewczyk, ostatecznie wynik spotkania na 7:2 ustanawia w 57′ Paulina Landwójtowicz.

– Na dwie kolejki przed końcem rundy jesiennej meldujemy się na podium zajmując 3 miejsce z liczbą 16 pkt i bilansem bramkowym 39:12-mówi Piotr Grudzień, prezes MKS Lew Lębork.