Ludowość, barwy i śpiew w Żukowie

Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpił w Żukowie.

0

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpił w Żukowie.

Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie zaproponował koncert, który połączył pokolenia. Zespół „Śląsk”, który po raz pierwszy wystąpił w Żukowie, zabrał zebranych na wycieczkę po barwnych regionach Polski. Na widowni zasiedli m.in. Starosta Powiatu Kartuskiego Bogdan Łapa, Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski, Radni z Przewodniczącym Rady Miejskiej Witoldem Szmidtke na czele.

Zespół w swoim programie przybliżył nie tylko najpiękniejsze ludowe tańce, przedstawił piosenki i przyśpiewki, które każdy z nas poznał w dzieciństwie, ale z pomocą orkiestry zaprezentował najwyższy kunszt artystyczny. Było to możliwe dzięki niezastąpionej dyrygenturze Pana Krzysztofa Dziewięckiego. Artyści w skupieniu czytali jego kolejne interpretacje. Tancerze oraz chór zaprezentowali stroje ludowe m.in. rozbarski, beskidzki, podhalański, łowicki czy krakowski. Słuchacze mieli niebywałą przyjemność posłuchać partii solowych w wykonaniu m.in. Magdaleny Świątek, Piotra Koprowskiego, Izabeli Mireckiej. Wykonali oni znane i lubiane pieśni ludowe: „Szła dzieweczka”, „Karolinka”, „Hej te nasze góry”, „Ondraszek” czy też „Głęboka studzienka”. Tancerze zaprezentowali się od najlepszej strony podczas „Polki beskidzkiej”, „Kujawiaka”, „Oberka”, „Poloneza” czy „Mazurka”. W zależności od prezentowanego regionu Polski żywiołowość i dynamiczność tańca była zmienna, a artyści przekonali do siebie publiczność i gdyby była taka możliwość, to niejedna osoba przyłączyłaby się do zespołu.

– „A to Polska właśnie” koncert zespołu „Śląsk” w Żukowie pokazał jak piękna, uśmiechnięta i różnorodna jest Polska, bogata w tradycje swoich regionów. Dziękuję Wam za niezapomniane przeżycia – powiedział na zakończenie koncertu Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj