Leśnik – Pogoń wynik IV rundy w drodze o Puchar Polski

Swoją przygodę w walce o Puchar Polski Pogoń Lębork zaczęła z wysokiego "C". W meczu IV rundy pucharu Podokręgu Słupskiego Pogoniści zdecydowanie pokonali zespół Leśnik Cewice 7:2.

0
źródło foto: Pogoń Lębork

Swoją przygodę w walce o Puchar Polski Pogoń Lębork zaczęła z wysokiego „C”. W meczu IV rundy pucharu Podokręgu Słupskiego Pogoniści zdecydowanie pokonali zespół Leśnik Cewice 7:2.

7 październik był dla Pogonistów trudnym dniem, z uwagi na to, że pojawiły się problemy związane z zebraniem kadry na wyjazdowy mecz w walce o Puchar Polski. Szansa na grę trafiła się zmiennikom i młodym zawodników, w tym juniorów. Wynik otworzył mocnym strzałem z dystansu Artur Formela. Pogoń dominowała od 1 do 90 minuty, a na listę strzelców wpisał się jeszcze w pierwszej połowie Łukasz Janowicz oraz dwukrotnie nominalny obrońca Przemysław Kostuch. „Kosti”. Dla Leśnika tuż przed przerwą bramkę zdobył Radosław Bandosz.

Po przerwie na boisku pojawił się Bartosz Bigus, a za nim młodzi gracze z rocznika 2003, którzy w tym sezonie jeszcze nie zagrali w lidze. 49 minuta to gol Wiktora Miotka, 73 trafienie Przemka Kostucha, a 75 celne uderzenie do siatki kapitana Wojciecha Musuły. Gospodarze prowadzeni przez trenera Mariusza Misiaka drugą bramkę strzelili za sprawą Przemysława Mosóra.

– Cieszy siedem bramek i forma strzelecka. Można było potrenować strzały, aczkolwiek jeszcze więcej bramek można było dzisiaj uderzyć – mówił po meczu w Cewicach trener Waldemar Walkusz. – Trzeba cieszyć się z tego co jest. Ciężko nam było się zebrać w środku tygodnia. Zagraliśmy w bardzo okrojonym składzie, szansę dostali więc dublerzy. Mogli się oni dzisiaj pokazać, szczególnie młodzi zawodnicy. Podsumowując pozytywny sparing.

V rundę starcia o Puchar Polski Pogoń Lębork rozegra 21 października z Lipniczanką Lipnica.