Lęborska policja obiecuje nawet 4 tys. złotych! Takie wynagrodzenie dostanie…

Policja poszukuje nowych kandydatów na funkcjonariuszy i zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Dużą pokusą ma być między innymi wynagrodzenie finansowe. 

0

Policja poszukuje nowych kandydatów na funkcjonariuszy i zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Dużą pokusą ma być między innymi wynagrodzenie finansowe. 

– Służba w policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? To złóż dokumenty – zachęca asp.sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

Żeby ułatwić decyzję potencjalnym kandydatom, utworzono nową stronę internetową, kompendium wiedzy, o tym, jak zostać policjantem. Na stronie dobor.pomorska.policja.gov.pl można znaleźć wszystkie informacje o postępowaniu kwalifikacyjnym, wymaganiach, preferowanym wykształceniu i informacje, jak będzie wyglądał pobyt w szkole policji i co ze sobą zabrać na szkolenie.

Jak wyglądają początki?

Po przyjęciu do służby na około pół roku już jako policjant zostaniesz skierowany na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, zostaniesz czasowo skierowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Spędzisz tam 91 dni, odbędziesz 63 służby, co przekłada się na 504 godziny pracy.

– Celem tej adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności zdobytych podczas szkolenia zawodowego. Te umiejętności to między innymi: działania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, działania pościgowe, poszukiwania realizowane w ramach działań pododdziałów Policji. Po zakończeniu adaptacji trafisz do jednostki docelowej gdzie rozpoczniesz pełnienie codziennej służby. I już – jesteś w naszych szeregach – dodaje asp.sztab. Magdalena Zielke.

Policja obiecuje, że po ukończeniu kursu podstawowego zarobki funkcjonariusza osiągają nawet około 4000 zł netto (jeżeli nie ukończyłeś 26 roku życia) lub 3600 zł netto (dla osób które ukończyły 26 rok życia).

Jak złożyć podanie?

W związku z pandemią koronawirusa, kandydaci do policji mogą wysyłać komplet dokumentów pocztą na adres:

Zespół ds. Doboru Wydział Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku
ul. Okopowa 15
80-819 Gdańsk

Dokumenty dostępne są TUTAJ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj