Lęborska biblioteka ponownie otwarta. „Chętnych nie brakuje”

6 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku otworzyła wypożyczalnię bibliotecznych zbiorów. Ruch przez pierwsze dwa dni był bardzo intensywny.

0
źródło foto: UM Lębork

6 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku otworzyła wypożyczalnię bibliotecznych zbiorów. Ruch przez pierwsze dwa dni był bardzo intensywny.

Mimo intensywnego ruchu wszyscy odwiedzający oraz pracownicy zachowali obowiązujące zasady bezpieczeństwa. W dziale dla dorosłych dziennie  czytelnicy wypożyczają po 500-600 książek, także w dziale dla dzieci nie brakuje chętnych do wypożyczenia zbiorów.

W bibliotece (także w filii) funkcjonują wyłącznie wypożyczalnie zbiorów: książek, filmów, gier planszowych i czasopism. Zamknięty został wolny dostęp do zbiorów. Do odwołania nie można korzystać z czytelni, stanowisk komputerowych, kącika malucha, szatni.

Książki i inne materiały biblioteczne należy zwracać wyłącznie do trezora/wrzutni, znajdującej się przy wejściu do biblioteki. Zwrócone materiały zdejmowane są z konta czytelnika po 14 dniach. Nie będzie naliczana opłata za przetrzymanie.

Jakie zasady obowiązują odwiedzających bibliotekę?

Po wejściu do biblioteki należy zdezynfekować dłonie w wyznaczonym do tego miejscu, w bibliotece należy przebywać w maseczkach i rękawiczkach jednorazowych, należy zachować odległość minimum 2 m pomiędzy osobami.

W wypożyczalniach mogą jednorazowo przebywać maksymalnie po 4 osoby, w filii bibliotecznej – 3 osoby.

W celu usprawnienia obsługi pracownicy biblioteki proszą, aby czytelnicy korzystali w domu z katalogu internetowego biblioteki i przychodzili z listą poszukiwanych tytułów lub zamawiali określone pozycje telefonicznie lub e-mailem mbp@biblioteka.lebork.pl (odbioru w ciągu 2 dni). Bezpłatne kody dostępu do ebooków można otrzymać dzwoniąc na nr telefonu 59 8622 307.

Po wypożyczeniu zbiorów bibliotekę główną należy opuszczać przez drugie wyjście, przy szatni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj