Lęborscy streetworkerzy będą nieśli pomoc dzieciom i młodzieży

Pedagodzy ulicy, bo tak inaczej można nazwać streetworkerów, udzielą wsparcia psychologicznego dzieciom i młodzieży z Lęborka.

0
źródło foto: UM Lębork

Pedagodzy ulicy, bo tak inaczej można nazwać streetworkerów, udzielą wsparcia psychologicznego dzieciom i młodzieży z Lęborka.

Od połowy lutego bieżącego roku miasto Lębork zdecydowało się poszerzyć wsparcie oferowane przez Placówkę Wsparcia Dziennego przy ul. Łokietka o zajęcia prowadzone przez streetworkerów. Zadaniem pedagogów ulicy będzie udzielanie pomocy psychologicznej, organizacja zajęć pozalekcyjnych oraz integracyjnych i profilaktycznych wycieczek. W czasie spotkań będzie można ustalić indywidualny program zajęć dostosowany do potrzeb uczestników. Praca pedagogów ulicy opiera się także na współpracy z rodzicami podopiecznych.
Aby skorzystać ze oferty streetworkera – wychowawcy oferowanego przez Placówkę Wsparcia Dziennego, należy się do niej zgłosić i wypełnić dostępną na miejscu ankietę rekrutacyjną.

Co oferuje streetworker – wychowawca?

⦁ Wsparcie dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat,
⦁ Pomoc w nauce i odrabianiu lekcji,
⦁ Zajęcia warsztatowe,
⦁ Zajęcia specjalistyczne,
⦁ Zajęcia artystyczne i edukacyjne,
⦁ Gry i zabawy,
⦁ Wyjścia do kina, na basen,
⦁ Wycieczki profilaktyczne i edukacyjne.

Placówka Wsparcia Dziennego znajduje się w budynku po byłej kotłowni internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy Placu Piastowskim (wejście od ulicy Łokietka). Kontakt osobisty z Panią Streetworker w dni robocze w godzinach 14:00 – 18:00.Oprócz zajęć prowadzonych przez streetworkera, dzieci i młodzież może uczestniczyć w zajęciach świetlicowych prowadzonych w Placówce Wsparcia dziennego przez Stowarzyszenie OTWARTE DRZWI. Oferta przeznaczona jest dla  dzieci mieszkających na obszarze objętym rewitalizacją „Lębork – NOWY ŚWIAT”. Podejmowane działania realizowane są w ramach projektu Ożywiony Lębork NOWY ŚWIAT – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji  współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

źródło foto: UM Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj