Lęborscy policjanci ruszają na akcję. To już jutro

We wtorek, 24 listopada od wczesnych godzin porannych lęborscy policjanci będą prowadzić na terenie powiatu działania „Piesi". 

0

We wtorek, 24 listopada od wczesnych godzin porannych lęborscy policjanci będą prowadzić na terenie powiatu działania „Piesi”. 

Działania prowadzone od wczesnych godzin porannych ukierunkowane będą nie tylko kierujących pojazdami i pieszych, ale również pozostałych niechronionych użytkowników dróg, jakimi są rowerzyści, którzy często swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla samych siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych i rowerzystów, przypomnienie, że oni też są użytkownikami ruchu drogowego. Policjanci będą reagować bezwzględnie wobec kierujących naruszających prawa pieszych i na wykroczenia popełniane przez pieszych.

Szczególną uwagę policjanci zwrócą na zachowanie właściwych relacji kierujący – pieszy, zgodne z przepisami poruszanie się na drogach bez wydzielonych chodników i używanie przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych. To często właśnie piesi swoim zachowaniem na drodze stwarzają zagrożenie dla samych siebie, jak i innych uczestników ruchu.

Mundurowi represyjnie będą podchodzić również do tych kierowców, którzy nie ustępują pierwszeństwa pieszym na wyznaczonych przejściach dla pieszych lub wyprzedzają inne pojazdy bezpośrednio przed przejściem lub na nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj