Lęborscy karatecy wrócili do domu z medalami

Aleksandra Klimik i Natasza Olkowska reprezentowały powiat lęborski podczas Mistrzostw Polski Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, które odbyły się w Środzie Wielkopolskiej. 

0

Aleksandra Klimik i Natasza Olkowska reprezentowały powiat lęborski podczas Mistrzostw Polski Polskiej Unii Karate Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate WKF, które odbyły się w Środzie Wielkopolskiej. 

Mistrzostwa w Środzie są turniejem rankingowym i kwalifikacyjnym Polskiej Unii Karate na oficjalne mistrzostwa World Karate Federation, Mistrzostwa Świata Karate WKF U21 – Santiago – Chile 2019, Mistrzostwa Europy Karate WKF U21 – Budapeszt –  Węgry2020, Mistrzostwa Europy Karate WKF Seniorów – Baku – Azerbejdżan 2020 i Mistrzostwa Świata Karate WKF Seniorów – Baku – Dubaj – Zjednoczone Emiraty Arabskie 2020.

O palmę pierwszeństwa walczyli zawodnicy z całej Polski. Natasza wygrała wszystkie turniejowe walki, zdobywając złoto w kumite indywidualnym U21 w kategorii młodzieżowców +68 kg. Ola wywalczyła srebro, przegrywając jedynie walkę finałową w kategorii juniorów młodszych -47 kg. Z kolejnych zawodów zamierza jednak wrócić ze złotym medalem.

– Karate to nie tylko sprawność fizyczna, ten typowo sportowy, widowiskowy dla publiczności aspekt. To również umiejętność radzenia sobie z emocjami, świetna szkoła samodyscypliny, samodzielności i pracy nad doskonaleniem umiejętności – mówi Aleksandra Klimik.

Z sukcesów swoich podopiecznych zadowolony jest trener Piotr Pobłocki.

 – Dziewczyny są świetnie przygotowane i potwierdziły fakt, że znajdują się w ścisłej czołówce zawodniczek w Polsce w swoich kategoriach. Pewien jestem, że dzięki nim o lęborskim karate będzie jeszcze wielokrotnie głośno, zarówno w kraju jak i za granicą oraz tego, że kibicom tej dyscypliny sportu dostarczą wielu pozytywnych emocji – mówi Piotr Pobłocki. 

Natasza i Ola o kolejne sukcesy powalczą już niedługo, bo w dniach 11-13 października podczas Polish Open w Karate WKF w Bielsku-Białej. Swój udział w tych największych zawodach w Europie zapowiedziały bardzo silne reprezentacje, z najlepszymi karatekami z całego globu, medalistami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. To doskonały sprawdzian dla juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się w październiku w Chile oraz seniorów, którzy zawalczą o kwalifikacje olimpijskie. Również młodsi zawodnicy będą mieli szansę na sprawdzenie swoich umiejętności z najlepszymi zawodnikami na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj