Lęborscy funkcjonariusze apelują: „Kierowco, wzmóż ostrożność!”

W związku z kolejnym niebezpiecznym zdarzeniem drogowym w powiecie lęborskim, funkcjonariusze policji apelują do kierujących o rozwagę i odpowiedzialność na drogach.

0

W związku z kolejnym niebezpiecznym zdarzeniem drogowym w powiecie lęborskim, funkcjonariusze policji apelują do kierujących o rozwagę i odpowiedzialność na drogach.

W miniony piątek po poważnej kolizji na skrzyżowaniu ul. Czołgistów i Armii Krajowej w Lęborku, policjanci apelowali do kierujących o rozwagę oraz o szczególną ostrożność na drogach. Niestety ostrzeżenia nie przyniosły spodziewanego efektu, ponieważ wczoraj doszło do kolejnego poważnego zdarzenia na drodze prowadzącej do Lęborka od strony miejscowości Popowo.

Kierująca pojazdem fiat, jadąc od strony miejscowości Popowo, na łuku drogi nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym pojazdem vw. Kierująca vw  w wyniku tego zderzenia wjechała do przydrożnego rowu. Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdów na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad dwie godziny. Do czasu usunięcia skutków zdarzenia policjanci wyznaczyli objazdy.

Policjanci ponownie proszą kierowców o uwagę i skupienie w czasie prowadzenia pojazdu. Podkreślają, że brawura i brak wyobraźni prowadzi jedynie do otrzymania mandatu oraz poważnych w skutkach i nieodwracalnych zdarzeń drogowych.

– Panująca aura nie jest sprzymierzeńcem kierowców. Opady deszczu powodują, że w wielu miejscach na drogach może być niebezpiecznie. Mundurowi apelują o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków, zwłaszcza w obliczu zbliżających się wakacji i sezonu urlopowego – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj