Lębork. Wsiadasz jutro za kierownicę? Przygotuj się na badanie alkomatem

Już jutro, 10 października funkcjonariusze z lęborskiej drogówki przeprowadzą na terenie powiatu działania pn.: "Trzeźwość”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących po spożyciu alkoholu oraz podobnie działających środków.

0

Już jutro, 10 października funkcjonariusze z lęborskiej drogówki przeprowadzą na terenie powiatu działania pn.: „Trzeźwość”. Mają one na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierujących po spożyciu alkoholu oraz podobnie działających środków.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z priorytetowych zadań pomorskich policjantów. Dlatego też mundurowi przeprowadzają wzmożone działania mające na celu uświadamianie uczestnikom ruchu drogowego ryzyka spowodowanego nieprzestrzeganiem przepisów, jak również eliminowanie z ruchu drogowego tych, którzy w rażący sposób je lekceważą.

W sobotę policjanci z lęborskiej komendy przeprowadzą działania pn.: „Trzeźwość”. Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzi, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa. Każdy kierujący zostanie też poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj