Lębork. Wczoraj posypały się mandaty. To wynik policyjnej akcji

Wczoraj, 4 czerwca na drogach całego województwa pomorskiego mogliśmy zauważyć wzmożone działania drogówki. O wynikach akcji pn. "Prędkość" mówi nam KPP w Lęborku.

0

Wczoraj, 4 czerwca na drogach całego województwa pomorskiego mogliśmy zauważyć wzmożone działania drogówki. O wynikach akcji pn. „Prędkość” mówi nam KPP w Lęborku.

Policyjne działania pn. „Prędkość” miały na celu zmniejszenie liczby wykroczeń, jakimi jest nadmierna prędkość na drodze. 4 czerwca w całym województwie pomorskim mogliśmy zauważyć większą niż zazwyczaj liczbę patroli funkcjonariuszy. Policjanci byli wyposażeni w mierniki prędkości, a część z nich poruszała się w pojazdach nieoznakowanych. Czym zaprocentowała akcja? Asp.sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku podaje w liczbach.

W trakcie działań 7 razy przyczyną zatrzymania do kontroli była nadmierna prędkość. Policjanci nałożyli na te osoby mandaty karne.

– Okazuje się, że wielu kierowców po minięciu patrolu policji lub masztu z fotoradarem, decyduje się na jazdę niezgodną z przepisami. Niestety, mimo wielu ostrzeżeń i apeli, zdarzają się przypadki skrajnej nieodpowiedzialności. W wyniku przeprowadzonych kontroli ujawniono jednego kierującego, który kierował będąc w stanie nietrzeźwości, mając w wydychanym powietrzu prawie 1,5 promila alkoholu – komentuje asp.sztab. Magdalena Zielke.

W trakcie kontroli pojazdów, policjanci ujawnili również dwóch pasażerów bez wymaganych pasów bezpieczeństwa. W dniu wczorajszym policjanci ruchu drogowego pracowali też na miejscu kolizji drogowej, do jakiej doszło w Lęborku na ul. Stryjewskiego. Przyczyną zderzenia dwóch pojazdów był nieprawidłowy manewr skrętu w prawo, w wyniku czego audi najechało na przód prawidłowo jadącego vw. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj