Lębork. Trwa realizacja projektu wartego prawie 10 mln zł

MPEC w Lęborku miał pracowity rok. Zrealizował bowiem kolejne zadania inwestycyjne w ramach III etapu projektu pn. "Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej na lata 2017- 2021”.

0
Foto: UM Lębork

MPEC w Lęborku miał pracowity rok. Zrealizował bowiem kolejne zadania inwestycyjne w ramach III etapu projektu pn. „Modernizacja miejskiej sieci ciepłowniczej na lata 2017- 2021”.

Rok 2019 obejmował przebudowę osiedlowej sieci ciepłowniczej przy ul. 1 Maja i Armii Krajowej z przebudową węzłów cieplnych oraz przebudowę podziemnej sieci ciepłowniczej w rejonie ul. Legionów Polskich.

Przebudowa sieci w rejonie ul. 1-go Maja i Armii Krajowej została zakończona i odebrana w sierpniu. Mieszkańcy budynków przy ul. 1 Maja 7, 8, 9 oraz Armii Krajowej 56, 57, 58 i 58A mają teraz możliwość korzystania z miejskiego ciepła na cele centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.


Zadania objęte dofinansowaniem, realizowane są zgodnie z harmonogramem robót, który dzieli się na poszczególne etapy. Oba wyżej wymienione zadania wchodziły w skład kolejnego, III etapu, których realizacja przypadała na rok 2019. Roboty przebiegały zgodnie z założeniami, a zakończenie wszystkich prac montażowych i odtworzeniowych zostało zrealizowane w terminie, przed sezonem grzewczym.

W ramach IV etapu realizowanego w roku 2020 w budynkach wielorodzinnych przy ulicach Legionów Polskich oraz Wojska Polskiego zainstalowanych zostanie 17 indywidualnych węzłów cieplnych oraz wymienione zostanie ok. 1000 metrów sieci ciepłowniczej. Rok 2021 to V, ostatni etap i wymiana sieci ciepłowniczej od kotłowni KR-1 w kierunku osiedla przy Legionów Polskich.

Kluczowym rezultatem projektu będzie obniżenie strat ciepła, a tym samym poprawa sprawności funkcjonowania komunalnej infrastruktury energetycznej w Lęborku. Efektem prawie 10-milionowej inwestycji będzie nie tylko ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska, ale też ograniczenie w zużyciu energii, co przyniesie oszczędności finansowe dla gminy i mieszkańców.

Foto: UM Lębork
Foto: UM Lębork
Foto: UM Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj