Lębork. Sukces uczniów klas wojskowych

Uczniowie klas wojskowych Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku odnieśli sukces na V Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu.

0

Uczniowie klas wojskowych Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lęborku odnieśli sukces na V Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu.

22 września autokarem 22 Bazy Lotniczej z Malborka grupa uczniów wyruszyła  do miejscowości Żagań w woj. Lubuskim. W miejscowości tej od 23 września odbywał się V Zlot Klas Mundurowych organizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej. W Zlocie brali udział zwycięzcy eliminacji wojewódzkich z 16 województw oraz trzy zespoły zagraniczne reprezentujące Rumunię, Litwę i Ukrainę.

Konkurencje, w których rywalizowali uczniowie, były bardzo trudne i wyczerpujące. Wymagały zgrania drużyny i współpracy w czasie ich wykonywania. Najtrudniejszą konkurencją był marszobieg na 8 km z zadaniami wykonywanymi w czasie biegu. Było to m.in. strzelanie z karabinka, rzut granatem na odległość i ewakuacja rannych.

Następną trudną konkurencją był rzut granatem na odległość, gdzie o miejscu stanowiła suma rzutów wszystkich uczniów. Podobnie strzelanie z karabinka, gdzie sumowano punkty zdobyte przez wszystkich uczniów z zespołu. Warto podkreślić fakt, że uczeń z lęborskiej placówki kadet Adam Tomaszewski z klasy 4Tla wystrzelał 50 pkt. na 50 możliwych.

Pozostałe konkurencje, w których brali udział uczniowie z Lęborka, to strzelanie z pistoletu pneumatycznego i marszobieg. Osobno punktowane były konkurencje z musztry.

Reprezentacja klas wojskowych PCE we wszystkich konkurencjach poradziła sobie świetnie i zajęła 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski Klas Mundurowych. Uczniowie do domu wrócili z pucharem oraz nagrodami rzeczowymi.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj