Lębork. SOR z nowym sprzętem za pół miliona złotych!

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Lęborku zakupiono wyposażenie za pół mln zł. 

0

Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Lęborku zakupiono wyposażenie za pół mln zł. 

Szpital w Lęborku otrzymał dofinansowanie na zakup nowego wyposażenia. Dotacja sięgnęła aż 425 tys. zł.

W projekcie chodziło głównie o zakup sprzętu dla małych pacjentów. SOR w Lęborku wzbogacił się m.in. o takie urządzenia jak: kardiomonitor, defibrylator, respirator, pompę infuzyjną, pulsoksymetr oraz kapnograf (urządzenie służące do monitorowania stanu wentylacji pacjenta, umożliwiające rejestrację zawartości dwutlenku węgla w powietrzu wydychanym). W sumie na liście zakupów znalazło się 12 asortymentów specjalistycznego sprzętu medycznego.

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu szpitala, działania ratunkowe na wszystkich etapach (od pierwszej pomocy na miejscu zdarzenia do podjęcia leczenia w warunkach szpitalnych) zwiększają szanse przeżycia wśród ofiar wypadków i w przypadkach nagłych zachorowań.

Od teraz lęborski szpital będzie mógł oferować usługi w ramach ratownictwa medycznego na wyższym poziomie jakościowym. Bezpośrednim skutkiem będzie znaczne obniżenie śmiertelności, związanej zwłaszcza z wypadkami drogowymi. Zmniejszy się też czas oczekiwania pacjentów na wykonanie badania czy zabiegu. Redukcji ulegnie również ilość powikłań w przypadkach urazów ortopedycznych i innych wymagających pilnej diagnostyki oraz natychmiastowej interwencji chirurgicznej, ortopedycznej i neurochirurgicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj