Lębork. Rusza budowa parkingu i dziedzińca przy Szkole Podstawowej nr 1

0

Teren przy Szkole Podstawowej nr 1 przy Wojska Polskiego czekają wielkie zmiany. Rusza tam kompleksowa przebudowa placu przed szkołą na którym powstanie atrakcyjny dziedziniec połączony z dużym parkingiem. Z miejsc postojowych korzystać będą pracownicy szkoły oraz rodzice uczniów. Przy szkole powstanie miejsce do wypoczynku i spotkań uczniów z nauczycielami ze stylizowanym ogrodzeniem, ławkami, stojakami dla rowerów. W projekcie przewidziana została dyskretna wiata śmietnikowa oraz nasadzenia zieleni.

W ramach wartej 840 tys. zł inwestycji powstanie też utwardzony i odwodniony parking na 35 miejsc. Część z nich zlokalizowana przed ogrodzeniem szkoły będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Projekt parkingu i dziedzińca wykonała Pracownia Szpilewicz Architekci. Wykonawcą robót jest firma PHU Mański z Lęborka. W ramach inwestycji przebudowane zostanie także przejście dla pieszych przed szkołą od strony „Biedronki”. Będzie ono teraz dwuetapowe.

Budowa nowego dziedzińca i parkingu poprawi bezpieczeństwo w tym miejscu i zwiększy komfort rodziców i uczniów. Po likwidacji gimnazjum w SP1 uczą się uczniowie z klas I-III. Wielu z nich do szkoły podwożą samochodami rodzice. Funkcjonalny parking ułatwi dojazd i powrót do szkoły. Inwestycja ma być zakończona jeszcze przed pierwszym dzwonkiem 1 września 2021 roku.


Tekst: UM Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj