Lębork. Powstanie „Park Żeroma”

W Lęborku powstanie „Park Żeroma”. To projekt wyłoniony w trakcie konsultacji społecznych w ramach Budżetu Obywatelskiego w Lęborku za rok 2020.

0

W Lęborku powstanie „Park Żeroma”. To projekt wyłoniony w trakcie konsultacji społecznych w ramach Budżetu Obywatelskiego w Lęborku za rok 2020.

Teren przy ZSO nr 1 przy ul. Dygasińskiego w Lęborku wymaga odnowienia i ożywienia. Ma temu służyć właśnie utworzenie miejsca zielonego o potencjale rekreacyjnym i edukacyjnym. Korzyści z nowej funkcji tego terenu odczują zarówno uczniowie szkoły, mieszkańcy miasta, jak i odwiedzający Lębork turyści.

Realizacja przedsięwzięcia zakłada utwardzenie części terenu, nadanie mu funkcji ogólnodostępnej, wykonanie ławek, oświetlenia terenu, odnowienie płotu, postawienie altany, nasadzenie krzewów, kwiatów i zasianie trawy. Ponadto ustawione zostaną tablice informacyjne prezentujące historię tej najstarszej w mieście szkoły ogólnokształcącej. Tablice, oprócz formy tradycyjnego przekazu, będą również zawierały tekst pisany w języku brajla. Teren ten będzie pełnił również funkcję obszaru, na którym będą organizowane różnego rodzaju okolicznościowe wydarzenia artystyczne. To z kolei powoduje konieczność instalacji przenośnej sceny, która w czasie, kiedy nie będzie potrzebna, przechowywana będzie w pomieszczeniach magazynowych szkoły.

„Park Żeroma” to nie tylko nazwa wynikająca z lokalizacji terenu, ale również wynikająca z deklaracji złożonej przez grono pedagogiczne i uczniów LO 1 merytorycznej i administracyjnej opieki nad realizowanym przedsięwzięciem. Realizacja została zaplanowana na bieżący rok.

Ogólnodostępny ogród będzie pełnił funkcję integracyjnego terenu przeciwdziałając wszelkim możliwym wykluczeniom. Z założenia ma to być miejsce wypoczynku dla dzieci, dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych oraz wszystkich chętnych, odwiedzających Lębork, czy to na dłużej, czy tylko przejazdem. Wydarzenia, które będą się tam odbywały mają wspierać rozwijanie talentów artystycznych i pogłębianiu wiedzy młodzieży, stanowiąc uzupełnienie bazy dydaktycznej szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj