Lębork. Policjanci rozdali maseczki ochronne

0
źródło foto: KPP Lębork

Z rąk lęborskich policjantów zostały przekazane maseczki ochronne dla mieszkańców. Wszystko odbyło się dzięki współpracy z urzędem miasta oraz starostwem powiatowym. Środki ochronne mają na celu wspomóc wypełnienie prawnego obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. 

Kilka dni temu na terenie miasta Lęborka można było zauważyć funkcjonariuszy rozdających darmowe maseczki ochronne. Policjanci tłumaczyli mieszkańcom jak prawidłowo z nich korzystać. Można było ich spotkać w miejscach, które zwykle skupia duże grono osób. W trakcie akcji odnotowano tylko jedną osobę, która nie wypełniała obowiązku zakrywania ust i nosa. Na szczęście to spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, a nie mandatem. Podobna akcja ruszy w tym tygodniu na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska, bowiem kolejne maseczki przekazane z urzędu gminy trafią do mieszkańców za pośrednictwem policjantów. Funkcjonariusze każdego dnia zwracają uwagę na mieszkańców czy wywiązują się z obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Za każdym razem przypominają, że dzięki stosowaniu maseczek chronią siebie i innych.

Przypominamy od 16 kwietnia każda osoba wychodząc z domu ma obowiązek zasłaniania nosa i ust. Można to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, bawełnianej maseczki wielorazowej, chusty bądź apaszki. Niestety z różnych przyczyn nie każdy wyposażony jest w okrycie wspomnianych części twarzy. W związku z powyższym lęborscy policjanci rozdają wśród mieszkańców maseczki, które otrzymali z urzędu miasta w Lęborku. Podczas rozdawania maseczek funkcjonariusze rozmawiają z lęborczanami  tłumacząc jak ważne jest ich noszenie, a także jak należy prawidłowo z nich korzystać – mówi sierż. sztab. Marta Bąciaszek

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj