Lębork. Policja „łapała” rowerzystów jeżdżących po chodnikach

17 i 18 września policjanci z Lęborka przeprowadzili działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości" oraz „Rowerzysta", których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów.

0
Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

17 i 18 września policjanci z Lęborka przeprowadzili działania „Kaskadowy Pomiar Prędkości” oraz „Rowerzysta”, których celem było zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów.

Podczas działań „Kaskadowy Pomiar Prędkości” oraz „Rowerzysta”, które prowadzone były 17 i 18 września, policjanci ujawnili 15 wykroczeń. 6 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości, natomiast 9 wykroczeń popełnili rowerzyści. Nagminnym wykroczeniem popełnianym przez rowerzystów jest jazda po chodniku oraz przejeżdżanie przez przejście dla pieszych, na którym nie ma ścieżki dla rowerów.
W działaniach wzięli udział również funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. Przeprowadzili oni ponad 130 badań stanu trzeźwości kierujących oraz sprawdzali, czy pasażerowie i kierowcy korzystają z wymaganych pasów bezpieczeństwa. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili dwóch kierujących niestosujących się do tego przepisu.
Rowerzystom i niechronionym użytkownikom dróg policjanci przypominali o stosowaniu elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesienno–zimowym, co zdecydowanie wpłynie na zwiększenie ich bezpieczeństwa na drodze.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj