Lębork. Piwniczny złodziej w rękach policji

0
źródło foto: KPP Lębork

W lipcu i sierpniu lęborscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących włamań do piwnic. Po intensywnej pracy kryminalnych udało się złapać sprawcę, który ma za sobą kryminalną przeszłość.  

W lipcu i sierpniu Powiatowa Komenda Policji w Lęborku otrzymała szereg zgłoszeń dotyczących kradzieży mienia z piwnic mieszkańców miasta. Sprawą niezwłocznie zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. Szereg czynności, w tym zabezpieczenie nagrań z kamer monitoringu pozwolił policjantom skierować podejrzenia na 32-letniego mieszkańca Lęborka. Mężczyzna miał już na koncie podobne przestępstwa. W sierpniu 2018 wyszedł na wolność po odbyciu wyroku za kradzieże i kradzieże z włamaniem.

Po zatrzymaniu podejrzanego 32-latka policjanci rozpoczęli analizowanie podobnych przestępstwa na terenie Lęborka. Udało się ustalić, że mężczyzna ma związek również z innymi włamaniami do piwnic. Wnikliwa praca funkcjonariuszy pozwoliła na postawienie podejrzanemu 10 zarzutów karnych, do których 32-latek przyznał się. Poinformował policjantów, że skradzione elektronarzędzia sprzedał przypadkowym osobom.

– O wysokości kary dla 32-latka zadecyduje sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi jednak wyższy wymiar kary, gdyż mężczyzna dopuścił się tych przestępstw w warunkach recydywy – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj