Lębork otrzymał nagrodę za przebudowę Wieży Ciśnień

Przebudowa lęborskiej Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego znalazła się w finale renomowanego konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku". Uroczysta Gala Finału 24 edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu odbyła się pod koniec września na Zamku Królewskim w Warszawie.

0

Przebudowa lęborskiej Wieży Ciśnień w Parku Chrobrego znalazła się w finale renomowanego konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Uroczysta Gala Finału 24 edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu odbyła się pod koniec września na Zamku Królewskim w Warszawie.

Miasto Lębork otrzymało nagrodę w kategorii INWESTOR za przebudowę Wieży Ciśnień. Górujący nad Lęborkiem historyczny obiekt został zaadaptowany na cele muzealne i wystawiennicze. Obecnie trwają w nim prace wykończeniowe, przygotowywana jest muzealna ekspozycja.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 460 inwestycji z całej Polski, 76 z nich zakwalifikowano do finału.

Na Zamku Królewskim doceniony został projektant przebudowy Wieży Ciśnień dr inż. arch. Stefan Niewitecki z Korporacji Budowlanej A&B Stefan Niewitecki z Rumi. W jego ręce trafiła nagroda kwartalnika „Przewodnik Projektanta”.


Ogólnopolski Otwarty Konkurs „Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku” to inicjatywa wytyczająca nowe trendy w budownictwie, promująca najlepsze modernizacje i budowy. Konkurs nagradza inwestorów, wykonawców i projektantów za konkretną realizację jako wspólne dzieło wszystkich trzech podmiotów. Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj