Lębork. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem. Wśród nich 14-latek!

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanym przez policjantów mężczyznom podejrzanym o kradzież z włamaniem do hurtowni.

0

Kara 10 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanym przez policjantów mężczyznom podejrzanym o kradzież z włamaniem do hurtowni.

W ubiegły czwartek, 28 stycznia lęborscy policjanci otrzymali zgłoszenie o podejrzeniu kradzieży metalowych elementów przez mężczyzn ciągnących w kierunku punktu skupu złomu wypełniony nimi wózek. Mundurowi niezwłocznie pojechali we wskazane przez świadka miejsce. Przeszukując teren policjanci zauważyli trzy osoby odpowiadające wskazanemu przez zgłaszającego rysopisowi. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy Lęborka w wieku 35, 34 i 14 lat, którzy zdążyli już sprzedać metalowe części na złomie. Policjanci odzyskali je i zabezpieczyli do sprawy.

Z ustaleń funkcjonariuszy i zabezpieczonych dowodów wynika, że do niezgłoszonej wcześniej kradzieży z włamaniem doszło poprzedniej nocy w miejscowej hurtowni, gdzie trzej sprawcy przecięli siatkę ogrodzenia i z wiaty garażowej wynieśli 12 metalowych elementów regałów o łącznej wartości ponad 5000 zł.

Dwaj zatrzymani przez mundurowych mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

Za kradzież z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj