Lębork. Nowy „minipark” już funkcjonuje

Kolejny obszar miasta przeszedł "zieloną rewolucję". Tym razem projekt „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” dotarł na ulicę Gierymskiego, w pobliże małego stawu.

0

Kolejny obszar miasta przeszedł „zieloną rewolucję”. Tym razem projekt „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” dotarł na ulicę Gierymskiego, w pobliże małego stawu.

Na uporządkowanym terenie, z zachowaniem rosnących tam wcześniej drzew, wytyczono żwirowe alejki, zasadzono nowe drzewa, krzewy i byliny, zasiano też trawę. Postawiono ławki, kosze na śmieci i tabliczki z nazwami gatunkowymi roślin. Na drzewach pojawiły się budki dla ptaków i owadów. Dzięki tym zabiegom na nieużytkowanym do tej pory terenie, w cieniu drzew powstało atrakcyjne miejsce wypoczynku.


Miasto na realizację wartego 4 mln 136 tys. zł projektu „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork” pozyskało dofinansowanie w kwocie 3 mln 516 tys. zł.

Celem zielonego projektu była modernizacja i stworzenie nowych miejsc zielonych w mieście. „Zieloną rewolucją” objętych zostało aż 58,7 tys. m2 miasta. Efekty prac ogrodniczych dobrze widać w części Parku im. Michalskiego, przy stawach w Parku Chrobrego i „Morskim Oku” przy ulicach Lipowej/Gierymskiego. Zielone enklawy zyskały Osiedla przy ul. Czołgistów i Sportowej. Obecnie trwają prace przy aranżacji zielonych terenów w „Mini parku” przy ul. Konopnickiej nad rzeką Łebą i drugi etap w Parku im. Michalskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj