Lębork. Nagrodzono uczniów, nauczycieli i dyrektorów

Alicja Zajączkowska, starosta lęborski wraz z Edmundem Głombiewskim, wicestarostą lęborskim przyznali nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom i stypendia uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce. 

0

Alicja Zajączkowska, starosta lęborski wraz z Edmundem Głombiewskim, wicestarostą lęborskim przyznali nagrody wyróżniającym się w pracy nauczycielom i stypendia uczniom osiągającym najlepsze wyniki w nauce. 

– W województwie pomorskim ten rok minął pod hasłem wolności i solidarności. W ostatnich miesiącach wiele czasu poświęcaliśmy na debaty związane z funkcjonowaniem oświaty. Nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele organów prowadzących brali udział w pomorskich debatach samorządowych. Dyskutowaliśmy m.in. o statusie nauczyciela, systemie doskonalenia nauczycieli, specjalnych potrzebach edukacyjnych naszych uczniów. Zastanawialiśmy się jak powinno wyglądać kształcenie ogólne w naszych szkołach, aby przygotować absolwenta na miarę XXI wieku. Efektem tej pracy są wnioski, które należy wdrażać, aby nasze szkoły były nowoczesne, a także przyjazne dla uczniów i rodziców. Niezmiernie ważne jest budowanie dobrych relacji pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami z korzyścią dla uczniów, by jak najlepiej przygotować ich do dorosłego życia – mówiła podczas uroczystości Dnia Edukacji Alicja Zajączkowska, starosta lęborski.

Składając życzenia nauczycielom, Alicja Zajączkowska podziękowała wszystkim pracownikom oświaty za trud odpowiedzialnej pracy. Życzyła satysfakcji z wykonywanych obowiązków, kształtowania osobowości uczniów, odkrywania talentów i wspierania rozwoju młodych ludzi w dążeniu do mądrości i odpowiedzialności.


Dzień Nauczyciela to również okazja do wyróżnienia najlepszych w pracy dydaktyczno-wychowawczej nauczycieli. Złotym Krzyżem Zasługi wyróżniona została Danuta Milewska – Biały, nauczyciel Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Izabela BugałaIwona Sałata i Aneta Lewnau ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego otrzymały medale Komisji Edukacji Narodowej. Teresa Szczepańska, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury uhonorowana została Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej. Nagrody Pomorskiego Kuratora Oświaty otrzymali: Małgorzata Bresler, wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu, Leszek Leciejewski, nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lęborku i Alina Walkusz, wicedyrektor Młodzieżowego Domu Kultury.

Wyróżnienia otrzymali też przedstawiciele Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości, wyróżniający się nauczyciele zawodu oraz właściciele firm rzemieślniczych, w których uczniowie nabywają zawodowego doświadczenia.


Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej stały się także okazją do wręczenia stypendiów najlepszym uczniom i absolwentom. W sumie stypendia otrzymało 151 osób. Doceniono w ten sposób najlepsze wyniki w nauczaniu oraz osiągnięcia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj