Lębork. Mocne slogany na ulicach miasta [ZDJĘCIA, FILMY]

"Nie zgadzamy się na wyrok na kobiety i ich rodziny! Jesteśmy złe, jesteśmy wk****one!" - czytamy słowa organizatorów manifestacji, która odbyła się dziś w Lęborku.

0

„Nie zgadzamy się na wyrok na kobiety i ich rodziny! Jesteśmy złe, jesteśmy wk****one!” – czytamy słowa organizatorów manifestacji, która odbyła się dziś w Lęborku.

Frekwencja osób protestujących podczas manifestacji minionego weekendu przerosła oczekiwania samych organizatorów. Dlatego też Lęborskie Dziewuchy zorganizowały kolejną akcję, która odbyła się dziś o godzinie 17:00 na Placu Pokoju w Lęborku.

– Nie zgadzamy się na wyrok na kobiety i ich rodziny! Jesteśmy złe, jesteśmy wk****one! – czytamy słowa organizatorów manifestacji.

Ponad tysiąc osób spotkało się na Placu Pokoju, po czym protestujący przeszli ulicami miasta, niosąc tablice z różnymi, często wulgarnymi sloganami.

 

Przypominamy, że powodem do manifestacji jest czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Ten orzekł, że fragment ustawy dopuszczający przerwanie ciąży w przypadku stwierdzenia dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest sprzeczny z konstytucją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj