„Mini Park” w Lęborku zmienia oblicze

Konsekwentnie zmienia się wygląd tzw. „Mini Parku” nad rzeką Łeba przy ul. Konopnickiej w Lęborku.

0
Foto: UM Lębork

Konsekwentnie zmienia się wygląd tzw. „Mini Parku” nad rzeką Łeba przy ul. Konopnickiej w Lęborku.

Trwa przebudowa parku w atrakcyjne miejsce spotkań i wypoczynku. W ostatnich tygodniach wykonano niezbędne prace związane z nawiezieniem ziemi, wytyczeniem szutrowych ścieżek i zawieszeniem na drzewach budek dla ptaków i owadów. Kolejnym etapem będą nasadzenia drzew, krzewów, bylin, trawy. Na montaż czekają już ławki oraz kosze na śmieci. Charakterystycznym elementem „Mini Parku” będzie labirynt z krzewów dla dzieci.

Projekt na dużą skalę

Przebudowa „Mini Parku” to inwestycja, która jest częścią projektu pn.: „Więcej drzew i krzewów – zielony Lębork”. Zadanie realizowane jest aż w 11 rejonach miasta Lębork.

O skali projektu świadczą liczby. Na terenie objętym programem zasadzonych zostanie łącznie 706 drzew, 37.113 krzewów, krzewinek i bylin, a trawą obsiany zostanie obszar o powierzchni prawie 38 tys. m2.

„Zielony Lębork” to także aranżacja terenu, budowa żwirowych lub betonowych ścieżek i alejek oraz postawienie 164 ławek i 53 koszy na śmieci. Nasadzenia roślin bazować będą na gatunkach rodzimych, tworzących dogodne i atrakcyjne warunki dla ptaków, owadów i drobnych ssaków. Pomoże w tym montaż 213 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy oraz 99 budek dla owadów.

Foto: UM Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj