Lębork. Mieszkańcy doczekali się otwarcia tunelu

W połowie tygodnia otwarto dla pieszych podziemne przejście łączące dworzec PKP z ulicą Żeromskiego w Lęborku. 

0
Foto: UM Lębork

W połowie tygodnia otwarto dla pieszych podziemne przejście łączące dworzec PKP z ulicą Żeromskiego w Lęborku. 

Otwarcie tunelu znacznie ułatwi dostępność dworca PKP dla mieszkańców południowej części miasta oraz ułatwi dojście do centrum handlowego, komendy policji i innych instytucji zlokalizowanych w tej części miasta. Pierwsze dni pokazują, że z podziemnego przejścia korzysta bardzo wielu pieszych, w tym szkolna młodzież. Wypełniony jest także specjalnie w tym celu wybudowany parking na 50 pojazdów przy ulicy Żeromskiego. Możliwość zostawienia samochodu i skorzystania z usług kolei cieszy się dużym powodzeniem.

Sfinansowaną przez miasto Lębork z unijną dotacją inwestycję odebrał burmistrz Lęborka, Witold Namyślak.

Tunel pod dworcem PKP na zlecenie miasta zrealizowała z Tczewa. W ramach wartej 6 mln 567 tys. zł inwestycji wybudowany (przedłużony) o 25 metrów został tunel pod torami w kierunku ul. Żeromskiego, wybudowano schody, windę, zadaszenie i postawiono stojaki na rowery.


Budowa tunelu realizowana jest w ramach dużego projektu pn. „Lęborski Węzeł Przesiadkowy”. Na ponad połowę kosztów tej komunikacyjnej inwestycji miasto pozyskało dotację od Marszałka Województwa Pomorskiego w wysokości 24 mln 700 tys. zł.

W ramach projektu przy dworcu PKP powstaje nowoczesny węzeł przesiadkowy dla komunikacji publicznej z parkingami dla pasażerów, tunel pod torami oraz wyremontowane zostaną okoliczne ulice. Zakupionych zostało też pięć nowoczesnych autobusów marki Solaris dla Zakładu Komunikacji Miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj