Lębork. Majkowskiego gotowa przed terminem

Ponad 3 miesiące przed wyznaczonym terminem zakończył się II etap budowy ulicy Majkowskiego. 

0

Ponad 3 miesiące przed wyznaczonym terminem zakończył się II etap budowy ulicy Majkowskiego. 

Nowa droga połączyła drogę krajową nr 6 (obwodnicę) z ulicą Kaszubską. W ramach inwestycji drogę z płyt YOMB zastąpiono nawierzchnią asfaltową oraz wyznaczono nowy przebieg ulicy wzdłuż ogrodzenia firmy ROBEX. Nowe połączenie z ulicą Kaszubską usprawni ruch lokalny w tej części miasta w tym dojazd i postój przy cmentarzu.

Na całej długości 680 metrowej drogi wylano nowy asfalt, a wzdłuż ulicy przeprowadzono  asfaltową ścieżkę rowerową o szerokości 2 metrów. Ważnym elementem zadania była budowa parkingów na 132 pojazdy. Bezpieczeństwo na drodze poprawiły przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerów w tym dwuetapowe przejście dla pieszych na ulicy Kaszubskiej. Zakres inwestycji zwierał także postawienie 23 lamp ulicznych i budowę przepustu nad potokiem Świnucha.

Zadanie pn. „Zwiększenie dostępności, bezpieczeństwa i płynności ruchu dojazdu z drogi nr 6 do drogi nr 1330 g (do ul. Kaszubskiej) poprzez budowę II etapu ul. Majkowskiego w Lęborku” wyceniono na 2 mln 580 tys. zł. Miasto na przebudowę ulicy Majkowskiego pozyskało dotację z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% kosztów kwalifikowanych. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Przemysław Kozłowski z Gdańska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj