Lębork. Klub Osiedlowy BAZA zaczął funkcjonować

Klub Osiedlowy BAZA to jedna z wizytówek programu rewitalizacji „Lębork NOWY ŚWIAT”. Właśnie ruszyły działania społeczne w nowym obiekcie.

0
Foto: UM Lębork

Klub Osiedlowy BAZA to jedna z wizytówek programu rewitalizacji „Lębork NOWY ŚWIAT”. Właśnie ruszyły działania społeczne w nowym obiekcie.

Przebudowana siedziba Zakładu Komunikacji Miejskiej przy ulicy Łokietka 5 stała się centrum działań społecznych tzw. „miękkich” w ramach projektu „OŻYWIONY LĘBORK „NOWY ŚWIAT” – usługi społeczne dla mieszkańców obszaru rewitalizacji”. Z rozpoczynającym działalność obiektem zapoznali się miejscy radni. Po budynku oprowadził ich burmistrz, Witold Namyślak. Trwały wtedy tam spotkania zagranicznych wolontariuszy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 3.

Foto: UM Lębork

W nowoczesnym budynku od rana do wieczora prowadzone będą działania na rzecz mieszkańców rewitalizowanego obszaru. Do ich dyspozycji udostępnionych zostanie kilka sal z wyposażeniem, rozbudowane zaplecze kuchenne, duży taras i teren przed budynkiem. Znalazły się w nim także biura i pomieszczenia do pracy indywidualnej. Klimatyzowany i monitorowany obiekt posiada windę i jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Ideą przewodnią przyświecającej budowie jest stworzenie miejsca integrującego i wspierającego lokalną społeczność. Przyjazna mała architektura, taras na dachu, duże okna i przeszklenia zachęcać będą do spędzania w tym miejscu czasu przez mieszkańców w każdym wieku. Ważnym elementem tej koncepcji jest otwarcie przejścia z Łokietka do ulicy Kellera dla ruchu pieszego.

Foto: UM Lębork

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj