Lębork. Kładka przez rzekę przy Czołgistów i K. Wielkiego zdemontowana

Budowa nowego mostu na rzece Łebie przy ulicach Czołgistów, Kazimierza Wielkiego i Głowackiego wkroczyła w nowy etap. We wtorek, 19 stycznia zdemontowana została kładka dla pieszych. 

0
Foto: UM Lębork

Budowa nowego mostu na rzece Łebie przy ulicach Czołgistów, Kazimierza Wielkiego i Głowackiego wkroczyła w nowy etap. We wtorek, 19 stycznia zdemontowana została kładka dla pieszych. 

Zadanie pt. „Budowa połączenia drogowo-mostowego ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Czołgistów w Lęborku – budowa i przebudowa dróg gminnych wraz z mostem na rzece Łebie” przewiduje przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego od strony Mostnika, nowy most na rzece Łebie w miejscu obecnej kładki dla pieszych, budowę nowej drogi wzdłuż rzeki Łeby w kierunku ulicy Głowackiego oraz nowe połączenie z ulicy Głowackiego do Czołgistów za budynkiem Czołgistów nr 20.

W pierwszym etapie przełożony został kolidujący z drogową inwestycją gazociąg, w kolejnym przełożona zostanie sieć teleinformatyczna. Roboty prowadzone są obecnie na przedłużeniu ulicy Głowackiego wzdłuż rzeki. W głębokich wykopach układana jest tam kanalizacja deszczowa pod przyszłą drogą.

Połączenie drogowo-mostowe pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego, a Czołgistów pozwoli na skomunikowanie gęsto zabudowanych i intensywnie użytkowanych części miasta dla których główną barierą komunikacyjną jest obecnie rzeka Łeba. Planowane połączenie składające się z 500 metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego, rowerowego w nowym kierunku odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, poprawi dostępność komunikacyjną, zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej.

Łączny koszt inwestycji z wszystkimi robotami dodatkowymi wyniesie 4 mln 894 tys. zł. Koszty kwalifikowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to 4 mln 194 tys. 680 zł z czego 50% tej kwoty pokryje dotacja z FDŚ w wysokości 2 mln 97 tys. 339 zł. Wykonawcą mostu i dróg dojazdowych jest firma STRABAG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj