Lębork. Kampania „Narkotyki i dopalacze zabijają”

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku prowadzi cykl spotkań mających na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi o działaniu narkotyków i dopalaczy w ramach kampanii "Narkotyki i dopalacze zabijają".

0
źródło foto: KPP Lębork

Komenda Powiatowa Policji w Lęborku prowadzi cykl spotkań, mających na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi o działaniu narkotyków i dopalaczy w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Policjantka z KPP w Lęborku wystartowała z cyklem spotkań z uczniami Liceum Ogólnokształcącego. Mają one na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia od tych substancji.

W minionym tygodniu zorganizowane zostały warsztaty dla uczniów liceum w Lęborku. Spotkania wpisują się ściśle w założenia kampanii MSWiA pn. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Mają one na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości nastolatków na temat zagrożeń związanych z zażywaniem i uzależnieniem od narkotyków i tzw., dopalaczy, po które sięganie jest obecnie bardzo popularne wśród młodzieży i łatwo dla niej dostępne. Policjantka przestrzega przed konsekwencjami zarówno zdrowotnymi, ale przede wszystkim społecznymi, jak i prawnymi uzależnień od tych substancji.

– Pamiętaj, dopalacz = narkotyk! Nie ma bezpiecznej dawki! Każdy może się uzależnić! Każdy dopalacz niezależnie od składu jest trucizną! Skutki prawne posiadania narkotyków, w tym dopalaczy reguluje Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 25 lipca 2005 roku. Od dnia 20 lipca 2018 roku dopalacze traktowane są tak samo, jak narkotyki. Szkoda Ciebie na takie Patoklimaty! – informuje asp.sztab. Magdalena Zielke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj