Lębork inwestuje w bezpieczeństwo

Władzie Lęborka postanowiły zainwestować w bezpieczeństwo. Z tego tytułu w auli Zespołu Szkół Mechaniczno - Informatycznych w Lęborku zostanie zainstalowana nowoczesna instalacja przeciwpożarowa wraz z zabezpieczeniem zabytkowego sufitu. Ma to na celu zachowania pierwotnego przeznaczenia tej sali oraz poprawy stanu ogółu zabezpieczeń przeciwpożarowych w szkole.

0
źródło foto: Starostwo Powiatowe Lębork

Władzie Lęborka postanowiły zainwestować w bezpieczeństwo. Z tego tytułu w auli Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku zostanie zainstalowana nowoczesna instalacja przeciwpożarowa wraz z zabezpieczeniem zabytkowego sufitu. Ma to na celu zachowania pierwotnego przeznaczenia tej sali oraz poprawy stanu ogółu zabezpieczeń przeciwpożarowych w szkole.

Inwestycja jest wynikiem wystosowanych przez Państwową Straż Pożarną zaleceń w zakresie poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego obiektów budowlanych znajdujących się pod zarządem powiatu oraz systematycznego dostosowywania do spełniania aktualizowanych norm w tym zakresie.

W miniony poniedziałek w Starostwie Powiatowym odbyło się podpisanie umowy na wykonanie zadania inwestycyjnego. Wraz z instalacjami, umiejscowione w suficie auli zabytkowe kasetony, pokryte zostaną specjalną niepalną powłoką, co zapewni ich ognioodporność, a jednocześnie pozwoli na utrzymanie ich zabytkowego charakteru. W fazie projektowej, przedsięwzięcie zostało uzgodnione z konserwatorem zabytków. Prace mają zakończyć się pod koniec sierpnia bieżącego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj