Lębork. DPSy podnoszą standard

Domy Pomocy Społecznej podnoszą swoje standardy.

0

Domy Pomocy Społecznej podnoszą swoje standardy.

Po kompleksowej termomodernizacji obiektów, przebudowie ulegną dźwigi osobowe. Stosowne kwoty na ten cel zabezpieczył zarząd powiatu lęborskiego. Decyzję podjęto jednogłośnie.

Ogółem zarząd zabezpieczył w ramach środków z rezerwy ogólnej kwotę 207.900 zł. To tylko część środków, które trzeba wyłożyć na planowany zakres remontów. W celu pozyskania pozostałych środków, do Urzędu Marszałkowskiego złożony został „Wniosek o dofinansowanie robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji, w związku z potrzebami osób niepełnosprawnych ze środków PEFRON dla DPS 1 i DPS 2”. Oznacza to, że o ostatecznym powodzeniu finansowania planowanych remontów, zdecyduje Zarząd Województwa Pomorskiego, przedzielając niezbędne dofinansowanie.

Dźwigi w obu obiektach, w obecnym stanie, nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym osób ze schorzeniami narządu ruchu, wzroku i słuchu. Aby dostosować oba urządzenia dźwigowe do wymaganych standardów, konieczna jest – w przypadku DPS nr 1 – całkowita wymiana dźwigu na nowy. W przypadku DPS nr 2, zakres wymaganych robót, to pełna modernizacja dźwigu osobowego z 4 przystankami.

Dostosowanie urządzeń dźwigowych do wymaganych standardów stanowiłoby finalizację kompleksowej modernizacji obu obiektów, poprawiając komfort życia pensjonariuszy. Przypomnijmy, że prace termomodernizacyjne, obniżające koszty utrzymania obiektów, poprawiające komfort termiczny pensjonariuszy oraz przywracające pierwotny stan wizerunkowy budynków, zakończyły się w 2018 roku. Możliwe były m.in. dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach realizacji na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Lębork.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj