Mieszkańcy Lęborka wezmą udział w Strajku Klimatycznym

Po raz pierwszy mieszkańcy Lęborka oficjalnie wezmą udział w Strajku Klimatycznym. Kiedy początek protestu i jak będzie wyglądał?

0

Po raz pierwszy mieszkańcy Lęborka oficjalnie wezmą udział w Strajku Klimatycznym. Kiedy początek protestu i jak będzie wyglądał?

Strajk Klimatyczny jest protestem społeczności przeciwko bierności politycznej w obliczu katastrofy klimatycznej. Do tej pory w Lęborku nikt nie podjął się organizacji takiego wydarzenia. Nowo powstała grupa „Lęborq+” po raz pierwszy podniosła głos w tej sprawie.

– Z tego co mi wiadomo, to w niedalekiej przyszłości w Lęborku nikt nie będzie organizował Strajku Klimatycznego. To małe miasto. Dlatego nie organizujemy lęborskiego protestu, a zachęcamy mieszkańców do poparcia trójmiejskiego oddziału ruchu Młodzieżowego Strajku Klimatycznego w tej sprawie. Protestem, tak samo jak i tematem ochrony środowiska, zaczyna interesować się coraz więcej osób. W naszym mieście także znajdują się takie osoby, dlatego zdecydowaliśmy się wziąć udział w wydarzeniu. Im nas więcej, tym większą szansę mamy coś zmienić. Protest odbędzie się 29 listopada w Gdańsku i mamy zamiar się tam pojawić razem z innymi mieszkańcami Lęborka – mówi członek grupy „Lęborq+”.

Wciąż można zgłaszać chęć uczestnictwa w wydarzeniu.

To, co się dzieje z planetą, dotyczy nas wszystkich bez wyjątków. Uważam, że to nasz obowiązek, by walczyć o ziemię. W końcu to nasz dom – dodaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj