Lębork. 3 miliony dotacji na budowę…

Prawie 3 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Krajowych trafi do kieszeni miasta Lębork. Dodatkowy zastrzyk gotówki ma zostać przeznaczony na budowę nowych dróg oraz mostu na rzece Łebie. 

0
Foto: UM Lębork

Prawie 3 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Krajowych trafi do kieszeni miasta Lębork. Dodatkowy zastrzyk gotówki ma zostać przeznaczony na budowę nowych dróg oraz mostu na rzece Łebie. 

355 tys. zł dofinansowania otrzymała budowa ulicy Generała Maczka w Lęborku. Na gruntowej dziś drodze biegnącej równoległe do torów kolejowych, wybudowana ma zostać kanalizacja deszczowa, asfaltowa jezdnia o długości 254 metrów, chodniki po obu stronach oraz oświetlenie uliczne.

O wiele większy zakres ma druga inwestycja pt. „Budowa połączenia drogowo-mostowego ul. Kazimierza Wielkiego z ul. Czołgistów w Lęborku – budowa i przebudowa dróg gminnych wraz z mostem na rzece Łebie”. Przewiduje on przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego od strony Mostnika, most na rzece Łebie w miejscu obecnej kładki dla pieszych, budowę nowej drogi wzdłuż rzeki Łeby w kierunku ulicy Głowackiego oraz nowe połączenie z ulicy Głowackiego do Czołgistów za budynkiem Czołgistów nr 20.

Połączenie drogowo-mostowe pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego a Czołgistów pozwoli na skomunikowanie gęsto zabudowanych i intensywnie użytkowanych części miasta, dla których główną barierą komunikacyjną jest obecnie rzeka Łeba. Planowane połączenie składające się z 500-metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego, rowerowego w nowym kierunku odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, poprawi dostępność komunikacyjną, zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej.

Na wysokiej pozycji listy rezerwowej konkursu znalazła się także budowa ulicy Witkacego.

Miasto Lębork posiada kompletną dokumentację projektową obu inwestycji z pozwoleniami na budowę. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargów. Inwestycje mają zostać zrealizowane w ciągu 12 miesięcy od podpisaniu umowy o dofinansowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj