Lębork. Pijany 23-latek pobił człowieka na ulicy

Policjant z lęborskiej komendy zatrzymał w czasie wolnym od służby 23-latka, który ciężko pobił starszego od siebie mężczyznę. 

0

Policjant z lęborskiej komendy zatrzymał w czasie wolnym od służby 23-latka, który ciężko pobił starszego od siebie mężczyznę. 

W piątek (19 marca) po południu, po zakończonej służbie sierż. Mateusz Komorowski zauważył na ulicy młodego mężczyznę, który uderzył pięścią w twarz starszą od siebie osobę, przewracając ją na chodnik. Napastnik kontynuował ciosy, kopał tego mężczyznę w głowę. Zauważył to lęborski policjant, który natychmiast zareagował. Sprawca, widząc biegnącego w jego stronę funkcjonariusza, uciekł. Sierż. Komorowski zapamiętał jego rysopis i w pierwszej kolejności przystąpił do udzielenia pierwszej pomocy 57-letniemu nieprzytomnemu mężczyźnie, wzywając służby ratunkowe. Gdy upewnił się, że ranny 57-latek nie pozostanie bez opieki, rozpoczął poszukiwania sprawcy. Po chwili zauważył napastnika na pobliskim osiedlu, dogonił go i obezwładnił. W chwili zatrzymania mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

57-latek z licznymi obrażeniami głowy przewieziony został do szpitala, a 23-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała. Grozi mu kara 5 lat pozbawienia wolności. W sobotę prokurator przychylił się do wniosku policjantów o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec zatrzymanego i zarządził dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Sierż. Mateusz Komorowski pełni służbę w lęborskiej jednostce Policji od 4 lat i zawsze jest gotowy nieść pomoc. Ten policjant wielokrotnie przyczynił się do zatrzymania na gorącym uczynku sprawców kradzieży z włamaniami, przestępstw narkotykowych i nietrzeźwych kierujących.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj