Lębork. To był bezpieczny weekend

Lęborscy policjanci przez cztery dni czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w ramach akcji "Bezpieczny weekend listopadowy". 

0

Lęborscy policjanci przez cztery dni czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego w ramach akcji „Bezpieczny weekend listopadowy”. 

Miniony weekend i obchodzone w poniedziałek Narodowe Święto Niepodległości sprawiło, że wiele osób chciało wykorzystać ten wolny czas na zasłużony wypoczynek, często z dala od domu. W bezpiecznym pokonaniu wielu kilometrów pomagali policjanci, którzy już od piątku (8 listopada) pełnili wzmożone patrole na drogach.

Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów w pojazdach oraz prędkość jazdy. Działania, miały głównie charakter prewencyjny, a listopadowy weekend zakończył się bez poważniejszych zdarzeń drogowych.

Pomimo, że policjanci skupiali się głównie na roli prewencyjnej, na taryfę ulgową napewno nie mogli liczyć ci, którzy za kierownicą pozwalali sobie na zbyt wiele. W trakcie trwającej akcji policjanci odnotowali na terenie powiatu lęborskiego 4 kolizje drogowe oraz zatrzymali prawo jazdy kierującemu za poważne naruszenia przepisów ruchu drogowego. Ponadto zatrzymali 2 kierujących w stanie nietrzeźwości, a także jednego, który kierował pojazdem w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu oraz 2 kierujących poruszających się rowerami w stanie nietrzeźwości.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj