Lębork. 170 osób pieszo i rowerem

Ponad 170 uczestników stanęło na starcie imprez rekreacyjnych, zorganizowanych w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

0

Ponad 170 uczestników stanęło na starcie imprez rekreacyjnych, zorganizowanych w związku z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu został zainicjowany przez Komisję Europejską w 2002 roku. Od tego czasu odbywa się regularnie w okresie od 16 do 22 września. Celem kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu.

W ramach kampanii, lokalnie organizowane są przeróżne atrakcje: wystawy, konkursy z nagrodami, happeningi. Punktem kulminacyjnym jest obchodzony co roku 22 września Europejski Dzień bez Samochodu, podczas którego tradycyjnie wyłączony z ruchu zostaje fragment infrastruktury drogowej danego miasta.

W piątek (20.09) na Placu Pokoju w Lęborku zebrała się ponad 170-osobowa grupa amatorów aktywnego spędzania czasu i sympatyków alternatywnych metod przemieszczania się. Na rowerach i pieszo wyruszyły rajdy w kierunku jeziora Lubowidzkiego.

Tym razem Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się pod hasłem „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy”. Uczestnicy i prowadzący imprezę udowodnili, że temat bezpieczeństwa w ruchu jest im szczególnie bliski. Każdy z uczestników wyposażony został w stosowne oznakowanie, poprawiające widoczność na drodze. Omówiono też ogólne zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych, a następnie grupy podzielono na mniej liczne, by nie zakłócać ruchu drogowego na trasie rajdów. Rajd zakończył się turystycznym piknikiem na terenach rekreacyjnych w pobliżu skate parku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj