Lęborczanie skandowali przed siedzibą PiS. To był „pogrzeb praw kobiet”

Za nami pierwsza manifestacja lęborczan przeciwko wyrokowi wydanemu przez Trybunał Konstytucyjny. Pod siedzibą PiS zebrali się dziś mieszkańcy, którzy zapalili znicze na znak "pogrzebu praw kobiet".

0

Za nami pierwsza manifestacja lęborczan przeciwko wyrokowi wydanemu przez Trybunał Konstytucyjny. Pod siedzibą PiS zebrali się dziś mieszkańcy, którzy zapalili znicze na znak „pogrzebu praw kobiet”.

Dziś, 24 października o godz. 20:00 pod lęborskim biurem PiS zebrali się tłumnie mieszkańcy. Celem spotkania było symboliczne zapalenie zniczy na znak „pogrzebu praw kobiet”.

Przypominamy, że powodem do manifestacji jest czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Ten orzekł, że fragment ustawy dopuszczający przerwanie ciąży w przypadku stwierdzenia dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest sprzeczny z konstytucją.

– Jesteśmy wk****eni! – komentowała grupa „Lęborskie Dziewuchy”. 

Dziś w Lęborku odbyła się pierwsza manifestacja. Pod lęborskim biurem PiS stanęły kobiety, a wraz z nimi mężczyźni, którzy czynnie starają się okazać im wsparcie.

– To ważne, żeby kobiety wiedziały, że jesteśmy z nimi i przy nich. Nie chcemy tylko o tym mówić i komentować na portalach społecznościowych. To też sprawa mężczyzn! – mówi radny Patryk Bianga.

Już jutro w Lęborku odbędzie się kolejna manifestacja – niedzielny spacer po mieście ze zniczami w rękach. Więcej o zbliżającym się wydarzeniu tutaj: NIEDZIELA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj