Łeba. Szkolna kuchnia na miarę XXI wieku

Z udziałem zaproszonych gości odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego bloku żywienia w placówce edukacyjnej w Łebie.

0

Z udziałem zaproszonych gości odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego bloku żywienia w placówce edukacyjnej w Łebie.

Kompleksowy remont kuchni wraz z jadalnią był realizowany przez trzy miesiące. Inwestycja finansowana z budżetu gminy pochłonęła blisko 700 tys. zł.

Zmodernizowany obiekt przeszedł remont pomieszczeń spełniając, warunki sanitarne i wysokie standardy żywienia zbiorowego. Kompleksowo zmodernizowano i wymieniono wyposażenie gastronomiczne. Kuchnię wyposażono w nowoczesne maszyny i urządzenia oraz sprzęt gastronomiczny taki jak: kotły, warzelne, patelnia elektryczna, kuchnia z piekarnikiem i wiele innych.

Nowoczesna kuchnia została zaprojektowana i wykonana według najnowszych trendów. Kuchnia od jadalni oddzielona została ladą podawczą, a uczniowie mają możliwość obserwowania przygotowywania posiłków w kuchni.

Jak mówią panie z kuchni, posiłki będą równie smakowite jak poprzednio, a nawet lepsze. Umożliwia to piec konwekcyjno-parowy, który pozwala na przygotowywanie wielu produktów „beztłuszczowo”, co niewątpliwie wpływa na jakość żywienia uczniów.

Z posiłków i obiadów szkolnych będą korzystały przedszkolaki i blisko 200 uczniów szkoły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj