Wielkie, dzikie wysypisko w lesie

Na jednym z portali społecznościowych udostępniono przerażające zdjęcia. W Kamienicy Królewskiej w lesie ktoś urządza wysypisko.

0
Foto: Facebook

Na jednym z portali społecznościowych udostępniono przerażające zdjęcia. W Kamienicy Królewskiej w lesie ktoś urządza wysypisko.

Wyrzucanie śmieci w lasach Kamienicy Królewskiej (gm. Sierakowice) to temat, który wraca jak bumerang. Tym razem na dzikie wysypisko odpadów natrafił internauta, który zrobił zdjęcie znaleziskom i udostępnił na jednym z portali społecznościowych.

– Kamienica Królewska. Serio? Śmieci w kamienickich lasach to temat-bumerang, jednak to, co zobaczyłam dzisiaj, przerosło moje najśmielsze wyobrażenia o ludzkiej bezczelności. Powiem krótko: WSTYD. Wstyd mieć na tyle bezczelności i tak mało ogłady, aby dosłownie śmiecić na swoim podwórku. Apeluję do „autora” tegoż wysypiska o posprzątane po sobie – sprawa została już zgłoszona odpowiednim służbom – czytamy wpis internauty. 

Foto: Facebook

Jako, że sezon grzybowy w pełni, postanowiliśmy udać się na spacer. Idąc tropem, który zostawił internauta, znaleźliśmy nie tylko grzyby. Jak się domyślacie, śmieci w lasach Kamienicy Królewskiej znalazło się więcej.

Wysypiska w lesie to problem na szeroką skalę

Podobnych przypadków nie musimy szukać daleko. W lasach Nadleśnictwa Cewice jeszcze w tym roku ktoś „otworzył” sobie wysypisko zużytych opon. Zdjęcia chyba mówią same za siebie.

Kary będą surowe

Oczywiście dzikie wysypiska zostały zgłoszone odpowiednim służbom. Gdy uda się już ustalić osoby, które są za nie odpowiedzialne, poniosą surowe kary.

Wyrzucanie śmieci do lasu to nie tylko prostactwo, ale też i poważne wykroczenie. Za zanieczyszczanie gleby można dostać karę grzywny nawet do 5 tys. zł. Natomiast za wywożenie śmieci do lasu można trafić do aresztu na czas do 30 dni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj