Kwarantanna narodowa przedłużona! Wyjątkiem jest…

To już pewne - obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostaną przedłużone o dwa tygodnie. Rząd zadecydował jednak o wprowadzeniu ustępstwa, które dotyczy uczniów z klas I-III.

0

To już pewne – obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostaną przedłużone o dwa tygodnie. Rząd zadecydował jednak o wprowadzeniu ustępstwa, które dotyczy uczniów z klas I-III.

O decyzji rządu poinformował dziś na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. To już pewne, że obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostaną przedłużone o dwa tygodnie, czyli będą obowiązywały do końca stycznia. Co to oznacza w praktyce?

Dalej zamknięte pozostaną galerie handlowe (oprócz sklepów spożywczych, drogerii i aptek), hotele, stoki narciarskie, siłownie i restauracje. Wciąż obowiązują ograniczenia liczby uczestników spotkań.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zakomunikował jedyne ustępstwo, na jakie rząd zdecydował się po 17 stycznia, czyli po terminie ferii i jednocześnie terminie częściowego lockdownu obowiązującego od 28 grudnia. To ustępstwo, jak nazwał je minister „nieśmiały krok”, to dozwolenie, aby od 18 stycznia dzieci z klas 1-3 mogły wrócić do zwykłej nauki w szkołach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj