„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, czyli letnie działania lęborskiej policji

0
źródło foto: KPP Lębork

W ramach rozpoczętego sezonu letniego Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lęborku oraz z podległych komisariatów będą kontrolowali kąpieliska, akweny wodne oraz dzikie plaże. Ponad to wzmożone będą kontrole. Wszystkie działa są wynikiem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Rozpoczął się okres wakacyjny, a wraz z nim wypoczynek nad wodą. W związku z tym policjanci monitorują wszystkie miejsca wypoczynku na terenie powiatu lęborskiego. Podczas codziennej służby sprawdzają kąpieliska strzeżone i niestrzeżone oraz miejsca, w których wypoczywają przyjezdni turyści, ale również mieszkańcy powiatu.

– Doświadczenie pokazuje, że wzmożone działania funkcjonariuszy w znacznym stopniu zapobiegają nieszczęśliwym wypadkom i zwiększają bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Podczas służby przy akwenach policjanci reagują na wszelkie przypadki łamania obowiązujących przepisów, a także ostrzegają przed zagrożeniami związanymi z nieodpowiednim i nieostrożnym zachowaniem – informuje asp.sztab. Magdalena Zielke.

Na drogach w tym czasie odbywają się kontrole trzeźwości kierowców i rowerzystów. Policjanci sprawdzają również uprawnienia i wyposażenie pojazdów m.in. w foteliki do przewozu najmłodszych pasażerów. Szczególny nacisk nakładany jest na kontrolę zorganizowanego transportu wakacyjnego. Sprawdzane są autokary i autobusy przewożące turystów. Funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Straży Leśnej i Rybackiej przeprowadzają kontrole parkingów leśnych i akwenów oraz terenów przyległych.

Wcześniej w ramach przygotowań do sezonu letniego zostały przeprowadzone spotkania z dziećmi i młodzieżą, ale również mieszkańcami, dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa. W ten sposób chciano aby mieszkańcy przygotowali się do spędzenia tego czasu bezpiecznie. Policjanci wspólnie z pracownikami Kuratorium Oświaty przeprowadzą w okresie wakacji kontrole miejsc wypoczynku dzieci. Wspólnie z Ratownikami Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną spotkają się z najmłodszymi przy akwenach, aby pokazać i opowiedzieć im, na jakie niebezpieczeństwa są narażeni, gdy nieuważnie korzystają z kąpieli wodnych.

– W związku z panującą pandemią koronawirusa funkcjonariusze swoją uwagę zwrócą również na osoby, które nie przestrzegają zaleceń i przepisów sanitarnych. Niewątpliwie nikt z nas nie chce zachorować na COVID-19. Pamiętajmy, że dbanie o bezpieczeństwo w tej materii jest również naszym obowiązkiem i wspólną sprawą wszystkich wypoczywających osób. Stosujmy się do obowiązujących obostrzeń i w pełni cieszmy się czasem wolnym – mówi asp.sztab. Magdalena Zielke.

Na czas wzmożonego ruchu turystycznego w nadmorskich miejscowościach powiatu lęborskiego, do Komisariatu Policji w Łebie zostali skierowani na sezon letni funkcjonariusze OPP w Gdańsku w ilości 20 osób, których wczoraj w lęborskiej komendzie przywitał Komendant Powiatowy Policji w Lęborku kom. Mariusz Mejer oraz Komendant Komisariatu Policji w Łebie kom. Bartosz Budkowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj