Koniec z upomnieniami. Lęborska policja weźmie się za…

Lęborska policja przypomina mieszkańcom powiatu lęborskiego o dalszym egzekwowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wydanych przez rząd.

1
Obraz Andrzej Rembowski z Pixabay

Lęborska policja przypomina mieszkańcom powiatu lęborskiego o dalszym egzekwowaniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, wydanych przez rząd.

Jak informuje rzecznik KPP Lębork, patrole sprawdzają miejsca, w których mogą gromadzić się ludzie: środki publicznego transportu, miejsca wypoczynku i rekreacji oraz lokale gastronomiczne.

– Nie ignorujmy nowych zasad bezpieczeństwa. W końcu chodzi o nasze wspólne dobro – apeluje sierż. sztab. Marta Bąciaszek z KPP w Lęborku.

Poprzedni weekend pokazał, że mieszkańcy Lęborka nie traktują poważnie obostrzeń nałożonych przez rząd. Z informacji przekazanych przez KPP Lębork wynika, że policjanci w tamtym czasie podjęli szereg interwencji w stosunku do osób, które wbrew nakazowi nie posiadały maseczek ochronnych. W każdym przypadku funkcjonariusze zastosowali pouczenie, ale ostrzegają, że następnym razem takie zachowanie spotka się z ostrzejszą reakcją policji, sanepidu oraz pozostałych uprawnionych służb. Policjanci przypominają, że obowiązek zakrywania ust oraz nosa został wprowadzony dla ochrony zdrowia i życia.

– Z domu powinniśmy wychodzić tylko, gdy idziemy do pracy lub by zaspokoić niezbędne potrzeby. Zakazane jest grupowanie się, a każdy obiekt handlowy powinien posiadać stanowisko do odkażania oraz rękawiczki i wpuszczać na teren sklepu określoną ilość osób. Restauracje, bistra i pozostałe lokale gastronomiczne mogą prowadzić wyłącznie działalność na wynos – przypomina sierż sztab. Marta Bąciaszek.

 

1 KOMENTARZ

  1. Nasze dobro …? jakim dobrem jest chodzenie starszych ludzi czy pracowników i nie tylko w pseudomaseczkach i rękawiczkach po kilka godzin dziennie, to jest jeszcze wieksze zagrozenia dla ich płuc oskrzeli i zdrowia niż świerze powietrze, flora bakteryjna dłoni notorycznie dobijana izolacją w rekawiczkach i płynami do dezynfekcji to się w głowie nie mieści.
    cyt.;
    DIVIDE et IMPERA – dziel i rządź – ta stara maksyma rzymska to jedno z trzech haseł, którymi określam jak świat jest zbudowany. Dziś to hasło jest jak nigdy dotąd adekwatne. Podzielili nas tak, że ludzie patrzą na siebie bykiem, każdy jest dla każdego potencjalnie twoim wrogiem nr 1, niewiedza z paniką potęgują a nawet tworzą choroby. Wysłali nas do domów, ludzie duszą się we własnej duchocie, frustracjach i drżą co dalej. Niedługo nastawią mundurowych na cywilów. Mundurowi ze wszystkich służb mają wciąż pracę, ale niedługo będą mieli naprawdę niewdzięczną. Być może, będą odwiedzali w swego rodzaju kordonach sanitarnych posesje, wzywali do otwarcia domów, by pomóc w działaniach „pro-zdrowotnych”…
    W międzyczasie ci co mają rządzić mają się w najlepsze. Występują w pięknych garniturach i garsonkach za nasze pieniądze. Żaden z nich oficjalnie nie padł na COVID-19 ani żadne powikłania. W Polin można iść do sklepu (wciąż jeszcze) i na wybory, ale już nie do fryzjera. Opaleni, uczesani, wypoczęci namiestnicy warszawscy – czy wspomnieli coś o redukcji swoich zarobków? Nie kojarzę. Domyślam się, że choć mała część z nich wie o co kaman, ale wicie rozumicie, kredyty, książki, zaproszenia do niezależnych stacji, zdjęcia z nową opozycją, etc. jakoś nad powierzchnią morza usta trzeba utrzymać, a to, że stojąc na palcach na grzbietach potopionych owiec, to już nie takie ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj