Kartuzy. Uczniowie wrócili do wyremontowanych szkół

Uczniowie odpoczywali, a w szkołach trwały prawdziwe rewolucje. Podsumowaliśmy wakacyjne inwestycje w placówkach edukacyjnych.

0
foto: UM Kartuzy

Uczniowie odpoczywali, a w szkołach trwały prawdziwe rewolucje. Podsumowaliśmy wakacyjne inwestycje w placówkach edukacyjnych.

W szkołach w gminie Kartuzy na bieżąco prowadzone są remonty, drobne naprawy sprzętu, konserwacja i malowanie pomieszczeń. Jednak podczas tegorocznych wakacji mieliśmy do czynienia z prawdziwą rewolucją remontową! Jakie placówki zostały odnowione?

W Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach wykonano generalny remont wraz z przebudową części pomieszczeń hali sportowej. Przeprowadzono też remont pomieszczeń w części przyziemia, parteru i pierwszego piętra budynku dydaktycznego placówki przy ul. Marszałka J. Piłsudskiego, obejmujący wymianę instalacji elektrycznej i malowanie. Zamontowano też rejestrator wejść-wyjść do budynku szkoły.

Ponadto zmodernizowano łazienki w drugim segmencie budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach. Doposażono plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Grzybnie, wyremontowano klatkę schodową w Szkole Podstawowej w Mirachowie i korytarze w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie. Zarówno w ZSO nr 2 w Kartuzach, jak i w Szkole Podstawowej w Kiełpinie, wyremontowano pomieszczenia kuchni oraz stołówki w budynkach szkół w ramach Rządowego Programu „Posiłek w szkole i w domu”.

foto: UM Kartuzy

Ciąg dalszy nastąpi…

W czasie trwania nauki w szkołach w gminie Kartuzy będą realizowane trzy duże inwestycje. Jedna z nich to przebudowa, rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Następnie zaplanowano przebudowę budynku i zmianę sposobu użytkowania części mieszkalnej na funkcję oświatową Zespołu Kształcenia i Wychowania w Brodnicy Górnej. Będzie to równoznaczne z budową placu zabaw wraz ze ścieżką edukacyjną przy przedszkolu w Brodnicy Górnej.

Gmina Kartuzy ogłosiła również dwa postępowania na wykonanie podjazdów i dostosowanie wejść na potrzeby osób niepełnosprawnych w ZKiW w Brodnicy Górnej oraz ZSO nr 2 w Kartuzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj