Kierowco! Przygotuj się na wzmożone kontrole drogowe

26 listopada na terenie całego województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania w ramach akcji "Prędkość". Mają one na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

0
źródło foto: KPP Lębork

26 listopada na terenie całego województwa pomorskiego zostaną przeprowadzone działania w ramach akcji „Prędkość”. Mają one na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości.

W czwartek wszyscy kierowcy z województwa pomorskiego powinni przygotować się na większą ilość mundurowych na drogach. Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami będą patrolować pomorskie drogi w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Głównymi założeniami działań są:

  • zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości,
  • uświadomienie kierującym, jakie zagrożenia niesie za sobą jazda z nadmierną prędkością,
  • egzekwowanie od kierujących stosowania się do ograniczeń prędkości,
  • ograniczenie zjawiska niekorzystania, wbrew obowiązkowi, z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz urządzeń do przewozu dzieci.

W czasie kontroli sprawdzane będą m.in. stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów, korzystanie zarówno przez kierujących jak i pasażerów z pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach lub innych urządzeniach dostosowanych do wzrostu i masy ciała.

– Policjanci przypominają, że jazda z nadmierną prędkością jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego trzeba bezwzględnie stosować się do obowiązujących ograniczeń. Zdecydowana i represyjna będzie reakcja mundurowych wobec tych kierowców, którzy w rażący sposób ograniczenia prędkości lekceważą – informuje asp. Marta Szałkowska z KPP Lębork. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj