KGW „Królewianki” świętowały 10-lecie

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Królewskiej świętowały dekadę działalności.

0

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kamienicy Królewskiej świętowały dekadę działalności.

W sobotę, 31 sierpnia w Kamienicy Królewskiej obchodzono wyjątkowy jubileusz. KGW „Królewianki” świętowały 10-lecie swojej działalności.

– Chciałabym wszystkich serdecznie powitać na uroczystości z okazji tego wyjątkowego jubileuszu. To doskonały moment na przemyślenia i podsumowanie owoców naszej długoletniej współpracy – słowem wstępu powiedziała Ewa Kwidzińska, przewodnicząca KGW „Królewianki” w Kamienicy Królewskiej. 

A owoców współpracy członkiń KGW było wiele. Wymieniono między innymi nagrodę za najlepsze stoisko reprezentujące region. Było to w 2012 roku, kiedy „Królewianki” po raz pierwszy wzięły udział w Kaszubskiej Jesieni Rolniczej. W 2014 roku kobiety sięgnęły po Grand Prix Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń i wygrały konkurencję „Taniec korkowy” w finale wojewódzkim tychże potyczek pomorskich gospodyń.

W tak przyjemnej atmosferze wśród gratulacji, życzeń i podziękowań mijało popołudnie na jubileuszu KGW w Kamienicy Królewskiej. Słowa uznania członkinie koła usłyszały też od byłej starosty kartuskiej Janiny Kwiecień oraz wójta gminy Sierakowice Tadeusza Kobieli.

– Dziękujemy wam za wieloletnią działalność i zaangażowanie dla lokalnej społeczności. Dziś piękny dzień i zarazem podsumowanie waszej pracy. 10-lecie to pierwszy ważny jubileusz. Życzymy wam, abyście miały jak najwięcej satysfakcji z tego, co robicie dla środowiska – mówili Janina Kwiecień i Tadeusz Kobiela.

Uroczystość była świetną okazją do wręczenia uznań. Sześć członkiń koła uhonorowano orderem „Serce Matkom Wsi”. Odznaczenia otrzymały: Ewa Kwidzińska, Bernadeta Damps, Anastazja Myszk, Maria Myszk, Maria Miotk oraz Grażyna Neumiller.

Oprócz tradycyjnego poczęstunku, na kolacji nie zabrakło jubileuszowego tortu. Na scenie z tanecznym występem pojawiły się też koleżanki z KGW z sąsiedniej miejscowości. Na szczęście do tańca nie było trzeba nikogo namawiać i zabawa trwała do późnego wieczora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj